Gübreleme Tavsiyeleri

Tarımda bitkisel üretimin artırılmasında toprak analiz sonuçlarına göre yapılan bilinçli bir gübreleme en iyi sonuçları vermektedir.

Fideler dikimden önce kök boğazı hastalıklarından korumak için ilaçlı suya batırılmalıdır. Kök boğazı toprakla temas etmeyecek şekilde dikilen fideler can suyu ile bolca sulanmalıdır.

Fide köklerinin toprağa tutunmasını hızlandırmak, fidelik koşullarından arazi şartlarına adaptesinde fideye yardımcı olmak amaçlı, köklendirici diye tabir edilen Humik & Fulvik asit içerikli sıvı gübre uygulaması yapılmalıdır. Bundan sonra yapılacak olan gübreleme ise, yetiştirilen ürüne, iklim koşullarına ve  toprak yapısına bağlı olarak değişebilir. Genellikle toprakta N&P&K oranının dengeli olması herhangi bir sıkıntı yaşatmadan bitkinin ihtiyacını karşılayacaktır. Azot, bitkiler için olmazsa olmazdır, bitkilerin büyümesinde büyük rol oynar. Fosfor kök güçlendirir, sağlıklı yaprak ve çiçekler elde etmeyi sağlar. Potasyum olmadan da bitkinin su kaynağı kesintiye uğrar. Bu tür gübreler kullanarak bitkilerinizin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.

İyi bir gübreleme, bitkinin istediği besin elementlerinin topraktaki eksik miktarlarının uygun gübrelerle uygun zamanda, uygun yere, uygun miktarda verilmesi ile yapılabilir.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz

sidebar-bottom

Onaran Seedling

You can contact us for your grafted and ungrafted seedling orders, questions and suggestions.